CO JE VLASTNĚ H.O.G.?

Harley Owners Group (H.O.G. nebo HOG) přeloženo do češtiny – Klub majitelů motocyklů Harley – Davidson.

H.O.G vznikl v roce 1983 z popudu společnosti Harley – Davidson Motor Co. Továrna, jako zakladatel klubu vytvořila stanovy a pravidla, která platí pro členství v tomto celosvětovém klubu. Hlavním posláním tohoto H.O.G. je zvýšení nadšení a radosti z jízdy na motocyklech Harley – Davidson. Žádná jiná motocyklová značka na světě tuto přidanou hodnotu nemá.

Jak již název napovídá, členem se může stát každý, kdo vlastní motocykl Harley – Davidson. Každý, kdo si u autorizovaného dealera zakoupí nový motocykl, stává se automaticky na dobu jednoho roku plnoprávným členem. Po roce dostává každý člen možnost své členství prodloužit o další rok, nebo si předplatit doživotní členství, tzv. Life Membership.

Abychom si byli blíž a nemuseli se scházet jenom v Milwaukee, jsou zakládány vždy autorizovaným dealerem místní pobočky – Chaptery. Dealer pak pomáhá Chapteru s jeho chodem a činností, střeží dodržování stanov a celosvětových pravidel. V České Republice je k 31.12.2016 pět Chapterů – Plzeň, Praha, Hradec Králové, Brno a Ostrava. Na Slovensku je to Bratislava, Banská Bystrica a Prešov. V rámci Česka a Slovenska se během roku setkáváme při různých akcích. Uprostřed léta na jedné velké společné akci, které se říká „Prostřední míle“. S nápadem na tato velká přátelská setkání přišel před pár lety pražský Chapter. Z Česko – Slovenska je to nestarší Chapter – založen byl v roce 1993.

Samozřejmě Českem a Slovenskem to nekončí. Jednotlivé Chaptery se potkávají na mezinárodních akcích a pak se navzájem zvou na své lokální akce.

Mezi sebou se členové HOGu poznají podle nášivky na zádech a podle domovenky. Plzeňáci vozí domovenku „PILSNER CHAPTER CZECH REPUBLIK. Nášivky nosíme na vestách nebo bundách. Vždy prostě na svrchní vrstvě která je vidět. Kromě loga a domovenky tam máme i jmenovku či funkci a spoustu odznáčků :o)

Čím se také může H.O.G. pochlubit je počet jeho členů. Již v prvním roce jeho fungování to bylo 33 tisích členů. K desátým narozeninám klubu bylo evidováno 805 Chapterů s více než 230 tisíci členy. V současnosti H.O.G. sdružuje již hodně přes jeden milion členů po celém světě!

Staň se členem